Kategorie

Kalendarz

November 2011
M T W T F S S
« Oct   Dec »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Komentarze

Media slajdowe

Są rzeczy gorsze  może od terroru paskowych. Spece od klikalności nie mogą znieść, że gość portalu, by przeczytać jakiś tekst, klika tylko raz. Kliknij, by czytać dalej :)

Kliknąłeś? Dzięki. U mnie wystarczy raz. Ale na portalach plenią się “newsy slajdowe”: jeden ekran, jeden obrazek, jedno lub dwa zdania. I tak przez kilka lub kilkanaście odcinków. Dotąd dotyczyło to zwykle tematów cokolwiek plotkarskich: “20 najbogatszych dozorców świata”, “10 najżółtszych samochodów”, “Zobacz galerię biustów ze sklepów mięsnych”. Teraz obyczaj wkracza w sfery poważniejsze.

Oto “Wyborcza” zachwalała wczoraj na stronie głównej “Najdroższe inwestycje Warszawy“. Trzeba było poklikać, ale też autor włożył sporo roboty. Treści – jak na “news slajdowy” – sporo, kilka lub kilkanaście dość treściwych zdań pod każdym obrazkiem. Ale co się naklikasz, to twoje…

Slajdy slajdami, ale tekst (pokaz slajdów?) ma też poważną wadę merytoryczną. Autor skrupularnie wylicza, co ile ma kosztować, ale zapomina o jednym drobiazgu: czyja ta kasa? Pomieszał zaś inwestycje miejskie lub realizowane przez miasto z udziałem środków europejskich przy nikłym lub zerowym wkładzie budżetu państwa (to zresztą m. in. te największe) z inwestycjami budżetu centralnego (ekspresówki) i najzupełniej prywatnymi. Znakomite wzmocnienie absurdalnych mitów o tym, kto komu zabiera i kto kogo w Polsce finansuje.

PS. 10, 15, 20 slajdów, ale 50? Oto jest: na deserze.pl. Cokolwiek odgrzewane, ale gazeta.pl linkuje to na poczesnym miejscu strony głównej.

9 comments to Media slajdowe

 • Witam,

  Kliki się liczą i coraz więcej tego. Mam cierpliwość, jest ona jednak ograniczona i nie mam ochoty tracić czasu na odsłony kolejnej porcji jakiejś informacji.

  Ze mnie nie będą mieli pożytku ;-)

  Pozdrawiam

 • Przyznam, że zapomniało mi się hasło i trochę to trwało zanim sobie przypomniałam. Czemu mam się logować ponownie, by napisać kolejny komnetarz?

  Ja – kobieta
  Wed 9.11.2011 at 16:35 Log in to Reply

  • Krzysztof Leski

   Nie trzeba znów sie logować, starczy poczekać i odświeżyć stronę. Wyjaśniam to w FAQ.

   • No, faktycznie i przecież czytałam o tym kiedyś, gdy opisywał Pan problem z tym miejscem. Pry logowaniu jest informacja “remember me” i odhaczyłam, więc powinien się wyświetlić login i hasło, a jednak tak się nie dzieje? bo wtedy czarna dziura w moim umyśle nie byłaby taka groźna.

    Czy znowu coś mi się pozajączkowało?

    Pozdrawiam

 • Atticus

  Czasem warto. Np. 20 gwiazd, ktore zapomnialy zalozyc majtek.

 • eumenes

  A mnie się to podoba – lubię “trivia knowledge” ale nie lubię klikać. Okazuje się, że niechęć do klikania wygrywa z ciekawością. Z dziesięciu inwestycji Warszawy dowiedziałem się tylko o metrze…

  Pozdr,

Leave a Reply